آلمانی‌ها، ایتالیایی‌ها و فرانسوی‌ها در صدر گردشگران کرمان

فرداد پرواز

21 شهریور 1396


دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی کرمان گفت: گردشگران آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی که در صدر گردشگران ورودی به کرمان هستند.

مسعود دهقانی به خبرنگار مهر گفت: گردشگران خارجی استان کرمان،بیشتر از آلمان، فرانسه و ایتالیا می‌آیند ولی هنوز برای تورهای گردشگری خارجی اقامت در خانه‌های بوم‌گردی تعریف نشده است و به همین دلیل گردشگران خارجی که با تور به کرمان می‌آیند به خانه‌های بوم‌گردی نمی‌روند. از طرفی خانه‌های بوم‌گردی مدت زیادی نیست که در استان باب شده‌اند، این خانه‌ها در کنار یک هتل ۵ ستاره در کرمان و چند هتل و مهمانسرای دیگر به جذب گردشگر در ماه‌های مهر و آبان، فروردین و اردیبهشت می‌پردازند.

وی افزود: مسافران کرمانی،برای خروج از کشور به تهران می‌آیند و بعد سفر خارجی خود را آغاز می‌کنند. قبلا به سمت دبی پرواز مستقیم وجود داشت اما کنسل شد و شاید یکی از دلایلش این بود که عرب‌ها به شهرهای کویری ایران نمی‌آیند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی کرمان افزود: ۱۳۰ آژانس مسافرتی در کرمان وجود دارد که نصف این تعداد عضو انجمن هستند. بیشتر این دفاتر،در حوزه خروج مسافر فعالیت می‌کنند. در استان کرمان شاید حدود ۷ آژانس وجود داشته باشد که با آژانس‌های تهرانی در ارتباط هستند و می‌توانند در حوزه ورود گردشگران خارجی فعالیت کنند اما شاید هیچ کدام به صورت مستقیم،اقدام به آوردن تور گردشگر خارجی نکنند.


http://www.mehrnews.com