آغاز جهانگردی موتورسواران از موزه برادران امیدوار سعدآباد

فرداد پرواز

25 مرداد 1396


سه تن از موتور سواران پس از دیدار با عیسی امیدوار سفر خود به کشورهای آذربایجان، گرجستان، ترکیه و ...را از محل موزه برادران امیدوار کاخ سعد آباد آغاز می کنند.

به نقل از روابط عمومی سعدآباد؛ فریبا کرباسچی مسئول موزه برادران امیدوار با بیان این خبر گفت: «اعضای این گروه روز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه سالجاری، ساعت ۱۰ صبح، با ابراز ارادت به برادران امیدوار و به پاس زحماتی که این دو برادر در طول سفرهایشان متحمل شده اند، این سفر را به ایشان تقدیم میدارند.»

او افزود: «از اهداف این سفر، ترویج سبک سفر با موتور سیکلت و موتور سواری ایمن در جاده ها، آشنایی با فرهنگ کشورهایی که در مسیر قرار دارند و همچنین معرفی و شناساندن جاذبه های دیدنی ایران عزیز به سایر ملت هاست.»

وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که: «گروه مذکور تا کنون سفر های زیادی از جمله سفر به همدان، اصفهان، شهرکرد، تبریز و... داشته اند و سال گذشته مسیر ارمنستان، گرجستان و ترکیه را با شعار حمایت از حقوق حیوانات در طول ۲۱ روز پیمودند.»

علاقمندان میتوانند جهت دیدار با عیسی امیدوار، اولین جهانگرد ایرانی، و بدرقه گروه مذکور صبح روز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه در محل موزه برادران امیدوار حضور بهم رسانند.

برادران امیدوار، اولین جهانگردان ایرانی، پس از سه سال مطالعه ، در سال ۱۳۳۳ ه.ش با شور و عشق فراوان سفر خود را به منظور دیدن نادیده های جهان، با مبلغی حدود ۹۰ دلار آغاز کردند. آنها با برگزاری نمایشگاه هایی از دستاوردهای سفر به نقاط مختلف دنیا، نوشتن مقالات برای نشریات معتبر جهان و برگزاری سخنرانی در بزرگترین دانشگاههای دنیا، بقیه هزینه سفرهای خود را تأمین کردند.


http://www.mehrnews.com