آشنایی با موزه جدید آکروپلیس، یونان

فرداد پرواز

23 تیر 98


موزه آکروپلیس برای نخستین بار در سال 1876 تاسیس شد، که پس از آن در سال 2009 موزه جدید افتتاح شد.

البته ابتدا قرار بود موزه جدید در سال 2004 افتتاح شود، اما مراحل ساخت با تاخیر انجام شود علت آن هم اکتشافات باستان شناسی در همین محل که منجر به کشف خانه های شخصی مربوط به دوران اولیه مسیحیان که در آن ها مجسمه های مرمر و کف موزائیک به کار رفته است.

این موزه در مساحتی 21000 متر مربع توسط یک معمار سوئیسی-آمریکایی به نام برنارد چومی طراحی شده است.

جالب است بدانید چومی تلاش کرد تا اندازه ها و مدل ستون های این موزه درست بازتابی از ستون های پارتنون که در نزدیکی آن قرار دارد باشد.

آکروپلیس آثاری از دوران باستان و کلاسیک یونانی ها را در اختیار دارد. از سویی دیگر صدها مجسمه از جنس سنگ مرمر در دل آکروپلیس قرار گرفته است. موزه جدید آکروپلیس فضایی بزرگ در اختیار دارد تا خانه گنج های یونانی باشد. در نتیجه بازدید از آن برای گردشگران بسیار جذاب و هیجان انگیز است، زیرا آن ها تاریخ را پیش روی خود می بینند. طراحی آکروپلیس جدید شما را شگفت زده خواهد کرد، زیرا این طراحی به صورتی است که بازدیدکنندگان بروی سطحی شفاف حرکت کرده و تعدادی از آثار تاریخی را زیر پای خود مشاهده می کنند. از سویی دیگر یک قسمت از منطقه حفاری در ورودی موزه قرار گرفته تا آثاری از یک روستای باستانی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار بگیرد.