آشنایی با سویا؛ اسپانیا

فرداد پرواز

23 تیر 98


سویا، پایتخت هنری، فرهنگی و اقتصادی جنوب اسپانیا است. این شهر پر از آثار معماری، نشانه‌هایی از تاریخ و زندگی شهری پرشوروهیجان است. سویا شهری مملو از آثار تاریخی و فرهنگی است. در واقع این شهر معروف ترین کلیساهای جهان، خیابان ها و هنرمندان فعال در عرصه موسیقی را در اختیار دارد که برای بسیاری از گردشگران هیجان انگیز است.

در واقع وقتی در شهری تاریخی قدم می گذارید حس و حال متفاوتی خواهید داشت. گردشگران هیچگاه از انتخاب سویا برای سفری چند روزه پشیمان نخواهند شد. یکی از این مقاصد جذاب دیدنی سویا کاخ کنتس لبریخا است. کاخی که در واقع یک عمارت اشرافی در میان سویا است و می توان از آن به عنوان یکی از زیباترین اماکن تاریخی این شهر یاد کرد. جالب است بدانید دیوارهای این کاخ به سبک عربی طراحی و تزیین شده است. بدون شک طراحان این کاخ به سبک معماری عربی علاقه بسیاری داشتند که امروز آثاری از آن قابل مشاهده است. محوطه این عمارت اشرافی مملو از گیاهان اندلسی است. معماری این کاخ بسیار زیبا و جذاب است به نحوی که با گذشت زمان همچنان دارای شکوه و زیبایی است.

این کاخ دارای یک پلکان بزرگ است که به ورودی و سقف های زیبای آن منتهی می شود. اما در کنار جذابیت های معماری این کاخ بخش دیگری در انتظار شما است. کاخ کنتس لبریخا را باید گنجینه ای از موزائیک ها، لیوان ها، ظروف و مجسمه های باستانی دانست که برای بازدیدکنندگان به نمایش در آمده اند. سویا تعدادی کلیسای مشهور دارد که بعضی از آنها قبل از تبدیل شدن به کلیسا، مسجد یا کنیسه بودند. خیابان‌های پرپیچ‌وخم و موسیقی و رقص فلامنکو، گوشه‌ی دیگری از زیبایی‌های شهر سویا برای گردشگران است.