طولانی ترین آبشار دنیا

فرداد پرواز

آبشار نیاگارا یکی از معروف ترین و زیباترین آبشارهای جهان می باشد. نواحی پیرامونی این آبشار، به اندازه ای سرسبز و زیبا هستند که با وجود اجرای چندین پروژه عمرانی در این منطقه ، باز هم امکان تبدیل به یکی از زیباترین مکان های توریستی دنیا را دارد و این منطقه فوق العاده برای توریستها جذاب است.

ابتدا جالب است کمی از تورنتو بگویم. تورنتو شهری در آمریکای شمالی در کشور سردسیر کانادا که پایتخت استان انتاریو به شمار می آید. تورنتو بزرگترین شهرکانادا به شمار می رود قابل توجه است که تورنتو به همراه حومه آن حدود 4 میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد. طولانی ترین خیابان دنیا به نام خیابان یانگ در تورنتو قرار دارد که از کنار دریاچه انتاریو آغاز شده و به سمت شمال ادامه می یابد.شهر تورنتو از جنوب به دریاچه انتاریو محدود است. آبشار عظیم نیاگارا در 150 کیلومتری این شهر قرار دارد و به دریاچه انتاریو می ریزد.آب این دریاچه از طریق یک رودخانه دیگر که از قسمت 1000 جزیره این دریاچه آغاز می شود به اقیانوس اطلس ریخته می شود جالب است بدانید بر خلاف تابستان بسیار زیبا، تورنتو زمستانی سرد و طولانی دارد. بافت جمعیتی تورنتو به گونه ای است که پس از ایتالیاییها، بزرگترین اقلیتی که در این شهر زندگی می کنند، چینی ها هستند. گویا نخستین کانادایی های چینی تبار حدود 120 سال پیش برای ساخت راه آهن به این کشور آمدند. پس از چینی ها هندیها پرجمعیت ترین گروه را در تورنتو تشکیل می دهند. از 5 یا 6 سال گذشته ایرانی ها به پنجمین اقلیت تورنتو تبدیل شده اندکه بیشتر آنها افراد جوان با تحصیلات بالا می باشندو تحصیلات عالیه دارند.

عمر آبشار نیاگارا بین 10 تا 15 هزار سال تخمین زده شده است.

چقدر جالب که فاصله از شهر تورنتو تا آبشار نیاگارا حدود یک ساعت و نیم راه است. اگر هوا آفتابی باشد، این آبشار با رنگین کمان های زیبایش جلوه ای دل انگیز را ایجاد می کند. در نزدیکی دریاچه نیاگارا قایق هایی هست که به گردشگران کرایه می دهند تا با تمام وجود بتوانند هیجان و زیبایی آبشار را حس کنند و می توان سوار آنها شد و نهایت لذت را برد. گویا نخستین کسی که جرات کرده با قایقش به جنگ آب های نیاگارا برود زنی 60ساله بوده که در دهه 1950 این کار را انجام داده و زنده هم مانده است. تا دلتان بخواهد وسیله بازی آنجاست که گردشگران و مسافران در کنار دیدن نیاگارا حوصله شان سر نرود. به ویژه وسیال بازی هوایی که نماهایی زیبا از آبشار را به دیدگان می آورد.و مکان بیار زیبایی برای تفریح است.

آبشار نیاگارا در نزدیکی شهر تورنتوی کانادا و شهر بوفالوی آمریکاست اما برای دیدن زیبایی های آبشار نیاگارا باید از کانادا آن را تماشا کرد. تورنتو شهری در کشور سردسیر کاناداست که پایتخت استان انتاریو به حساب می آید. این شهر بزرگ ترین شهر کانادا است که به همراه حومه آن حدود 4 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد. قابل توجه است که :طولانی ترین خیابان دنیا به نام خیابان یانگ در تورنتو قرار دارد که از کنار دریاچه انتاریو آغاز شده و به سمت شمال ادامه می یابد.

آبشار نیاگارا عظمتی فوق العاده دارد. می توان ساعت ها به آن خیره ماند و خسته نشد و حتی گذر زمان را هم نفهمید. آنجا معمولا هوا برای گردشگران خوب است و می توان سنگهای عظیمی را که آب از رویشان به پایین می افتد را دید اما ذرات آب کمتر اجازه می دهد.که طرف کانادایی آبشار را از خاک امریکا که در واقع زیباتر هم است، مشاهده نمود. نیاگارا یکی از مناظر طبیعی دنیا است که اسم و رسمش برای بسیاری از گردشگران حرفه ای می باشد.و بسیاری از گردشگران می توانند در آن به تفریح بپردازند.

.